Time for Love

Warto wiedzieć

Jak pracujecie, jaki jest styl Waszej fotografii?
Zależy nam na tym, aby uchwycić jak najbardziej naturalne emocje oraz momenty Waszego ślubu. Staramy się być bardzo dyskretni i jak najmniej widoczni. Styl naszej pracy to połączenie reportażu, dokumentu, z fotografią portretową oraz fotografią detali.
Czy istnieje możliwość wynajęcia jednego fotografa zamiast dwóch i jaki ma to wpływ na cenę?
Oczywiście istnieje taka możliwość. W zależności od Waszych potrzeb i oczekiwań pracujemy razem lub osobno. Ma to też wpływ na cenę. O szczegóły pytajcie za pośrednictwem formularza kontaktowego.
Jak wygląda proces rezerwacji terminu?
Wypełniacie formularz kontaktowy, po czym otrzymujecie od nas ofertę. Jeśli się na nią zdecydujecie, spotykamy się w celu omówienia szczegółów i podpisania umowy, lub załatwiamy to wszystko drogą mailową. Wraz z podpisaniem umowy wpłacacie zadatek w wysokości ok. 10% kwoty.
Czy po podpisaniu umowy można zmienić termin ślubu?
Można tylko w przypadku, jeśli drugi termin jest wolny.
Jak wygląda sprawa z dojazdem i jaki jest jego koszt?
Dojeżdżamy wszędzie. Dojazd do 100km od Kluczborka (woj. Opolskie), bo stąd jesteśmy, jest bezpłatny. Powyżej tej odległości doliczamy do kwoty 0,50 zł za 1km. Wliczamy w to też drogę powrotną. Taki przelicznik dotyczy również sesji plenerowej, jeśli odbywa się ona w innym dniu niż dzień ślubu.
Jak wygląda sprawa z noclegiem?
W przypadku ślubów oddalonych od Kluczborka więcej niż 150 km musimy doliczyć do ceny reportażu także koszty za nocleg. Nie doliczamy tych kosztów jeżeli zapewnicie nam zakwaterowanie.
Jakiego sprzętu używacie?
Pracujemy na profesjonalnych aparatach bezlusterkowych marki Sony oraz jasnych, stałych obiektywach..
Czy posiadacie zgodę na fotografowanie w obiektach sakralnych?
Tak.
Czy jesteście przygotowani na awarię sprzętu podczas dnia ślubu? W jaki sposób?
Tak, jesteśmy na to zawsze przygotowani. Mamy przy sobie zapasowe aparaty, obiektywy i karty.
Ile godzin trwa reportaż ślubny?
To zależy od Waszych oczekiwań. Jesteśmy z Wami w dniu ślubu począwszy od przygotowań aż do oczepin. Taki reportaż trwa przeważnie 12 – 14 godzin. Staramy się nigdy nie pracować dłużej niż 15 godzin.
Czy jest możliwy skrócony reportaż fotograficzny i czy wpływa to na cenę?
Istnieje możliwość skrócenia reportażu o np. część przygotowań lub część uroczystości weselnych. Nie ma to jednak wpływu na cenę, ponieważ w dniu ślubu i tak jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Jak wygląda Wasza współpraca z filmowcami podczas dnia ślubu?
Znamy charakter pracy filmowców i dogadujemy się z nimi na stopie partnerskiej. Wspólnie pracujemy dla Was. Nie dotyczy to jednak osób, które nie zajmują się filmowaniem profesjonalnie (np. goście weselni). Prosimy, aby w ważnych momentach Waszego ślubu nie utrudniali nam pracy.
Czy obecność dodatkowych fotografów, stanowi dla Was problem?
Tak, może to być dla nas dużym utrudnieniem. Każdy dodatkowy fotograf amator lub profesjonalista może pogorszyć nasz komfort pracy, a co za tym idzie, jakość wykonywanych zdjęć.
Czy w dniu ślubu wykonujecie zdjęcia formalne (rodzinne)? Kiedy powinny się odbyć?
Oczywiście, że tak, jeśli tylko znajdziemy odpowiednio dużo czasu na takie zdjęcia w ciągu dnia ślubu. Lubimy je wykonywać, dlatego że są one zawsze miłą pamiątką dla Was i wszystkich gości. Są to zdjęcia indywidualne oraz grupowe.
Czy wszyscy goście pojawią się na zdjęciach?
Niestety nie jesteśmy w stanie Wam tego zagwarantować. Dlatego aby uwiecznić wszystkich gości na zdjęciu, zachęcamy do skorzystania z opcji zdjęcia grupowego.
Kiedy i gdzie odbędzie się sesja plenerowa?
Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje jeżeli chodzi o miejsce takiej sesji. Jeżeli nie jesteście zdecydowani, możecie liczyć na naszą pomoc w tej kwestii. Jesteśmy zwolennikami sesji plenerowych w innym terminie niż ślub, dlatego że mamy wtedy więcej czasu, Wy jesteście spokojniejsi i możemy wyruszyć w bardziej odległe miejsca.
Ile zdjęć finalnie otrzymujemy?
Dostajecie od nas około 400 - 500 zdjęć cyfrowych w dwóch rozmiarach (do druku i do publikacji w Internecie, opatrzone naszym logotypem).
Czy możemy dokupić dodatkową pulę zdjęć?
Nie ma takiej potrzeby. Staramy się wyselekcjonować zdjęcia tak, aby pokazać jak najwięcej osób i zdarzeń. Staramy się, aby materiał, który od nas otrzymujcie był różnorodny i zarazem bogaty w piękne kadry.
Czy możemy wybrać zdjęcia, które mają zostać poddane obróbce? Jak wygląda selekcja zdjęć?
Wszystkie zdjęcia do obróbki wybieramy sami. Poświęcamy sporo czasu, aby wybrać najciekawsze zdjęcia. Staramy się, aby reportaż był różnorodny, ciekawy i zawierał wszystko to, co najważniejsze. Prosimy o pełne zaufanie w tej kwestii.
Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia?
Zdjęcia przekazujemy po ok. 2 miesiącach od wykonania sesji plenerowej. Czasami zdarza się, że trwa to krócej, a czasami prosimy Was o wyrozumiałość i cierpliwość.
W jakiej formie przekazujecie zdjęcia, na jakim nośniku?
Przekazujemy zdjęcia zgrane na pendrive, który umieszczony jest w przygotowanym dla Was pudełku. Znajdziecie na nim również prezentację najlepszych ujęć z podkładem muzycznym. Wraz z pendrivem otrzymujecie od nas 100 odbitek w formacie 15x23cm. Dodatkowo Wasze zdjęcia znajdziecie w prywatnej galerii na naszej stronie internetowej.
Czy przekazujecie zdjęcia surowe z aparatu – RAWY?
Nigdy tego nie robimy. To tak, jakby idąc do piekarni poprosić o mąkę, wodę i drożdże zamiast kupować pyszny, pachnący gotowy chleb. Chcemy przekazać Wam produkt gotowy i jak najlepszy.
Czy istnieje możliwość zamówienia u Was odbitek oraz fotoalbumu?
Jak najbardziej! W naszej ofercie znajdziecie takie produkty.
Jak wygląda sprawa publikacji zdjęć na stronie, blogach i portalach społecznościowych?
Zastrzegamy sobie prawo do publikacji wybranych zdjęć na naszej stronie internetowej oraz w materiałach reklamujących naszą firmę (głównie na Facebooku oraz Instagramie). Możliwość pokazania fotografii jest dla nas bardzo ważna. Gdyby nie to, sami pewnie nie trafilibyście do nas. Dzięki temu widzicie jaki jest styl naszej fotografii oraz jakość wykonywanych przez nas zdjęć.
Kiedy następuje finalizacja płatności za reportaż ślubny?
Zadatek zostaje uregulowany w dniu podpisania umowy (przelewem na konto lub gotówką). Finalizacja płatności następuje w dniu ślubu lub w dniu wykonania sesji plenerowej. Możecie uregulować ją gotówką lub też przelewem na konto. Liczymy na wzajemne zaufanie.